Srpen 2006

Sen začíná:Caleb Cornelii

30. srpna 2006 v 12:41 | Safira |  Kluci Witch
Zima.Taková zima.Zebe mě tělo a studí mě srdce.Nikdy bych netušil,že na tom můžu být takhle!Chybíš mi a nemůžu ti to říct,a co hůř,nemůžu to přiznat ani sám sobě.
Proč,proč jen mám v sobě takový zmatek?
Samota ve mně probouzí tupou bolest,kterou nedokážu zmírnit ani věcmi,které pro mě kdysi znamenaly celý můj život.A i když se ve mně občas bezděčně vynoří jiné pocity,třeba vztek,stejně mi pořád vrtá hlavou,proč zrovna MY,proč zrovna TAKHLE a proč už NIKDY.
,,To jsi rozhodl ty,
mě se nikdo neptal!"
řekla jsi mi se slzami v očích.Kdybych jen dokázal sám sebe přesvědčit,že jsem měl pravdu.Kdybych jen dokázal umlčet pochybnosti,které se mi honí v hlavě.
Kdybych jen ještě aspoň jednou jedinkrát mohl utonout v hloubce tvých očí……..
CALEB

Hezké obrázečky

29. srpna 2006 v 20:58 | Safira |  w.i.t.c.h.
Tyhle obrázky jsou z jedné stránky,ale už nevím jaké...

Sen začíná:Cornelia Calebovi....

26. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch
V MÝDLOVÉ BUBLINĚ,LEHOUČKÉ A VZNÁŠEJÍCÍ SE K NEKONEČNU,TAM BYCH CHTĚLA BÝT,ABYCH UŽ NIC NECÍTILA,ZTRATILA SE VZAPOMNĚNÍ A NEMUSELA UŽ OPLAKÁVAT ROZPLINULOU MINULOST,KTEROU SI CELOU SVOU BYTOSTÍ PŘEJI ZMĚNIT V PŘÍTOMNOST A TAKY V BUDOUCNOST. KDYBY MĚ TO TAK NETRÁPILO,BYLO BY TO AŽ K SMÍCHU,NEMYSLÍŠ? ZROVNA JÁ,KTERÁ MÁM VLÁDU NAD ZEMÍ,SNÍM O TOM ZMIZET V NICOTĚ. A MÍSTO TOHO TADY SEDÍM A PÍŠU TI DOPIS,NEJTĚŽŠÍ VE SVÉM ŽIVOTĚ. A STEJNĚ NEVÍM, JESTLI BUDU MÍT ODVAHU TI HO POSLAT. PRÁVĚ TOHLE MI VŽDYCKY CHYBĚLO ODVAHA! VZPOMÍNÁŠ NA NAŠE PRVNÍ SETKÁNÍ V MERIDIANU? TAK NĚŽNĚ JSI MĚ OBJÍMAL. ,,TADY JSI V BEZPEČÍ." ŘEKL JSI MI. CHTĚLA BYCH TAHLE STEJNÁ SLOVA SLYŠET SE STEJNOU JISTOTOU I DNES. JEN KDYBYCH SE MOHLA JEŠTĚ ASPOŇ JEDINKRÁT ZTRATIT V TEPLE TVÉHO OBĚTÍ..........

Ledový květ-Josefine Ottesen

25. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  .::Čtenářský deník::.
Ledový květ od Josefine Ottesen:
Když jsou čarodějky na kluzišti,začnou se dít věci.Cornelia se trochu zdrží a cestou domů najde malý křišťálový přívěsek ve tvaru květu.Zdá se jí,jako by v něm viděla zářivou krajinu...a jako by na ní mluvil hals a lákal ji,aby šla za ním.....Usoudí,že to byla jen hra měsíce a větru.Další den se Cornelii zdá být všechno špatně.Ráno má mizernou náladu a ještě ke všemu jí ta malá trapička Lilian zničila rtěnku...
Ve škole chystají Hay Lin s Irmou maškarní ples.Jak dětinské.Čarodějky se nestačí divit,vždyť Cornelia měla maškarní ráda!A navíc se k nim chová tak chladně.Ani na ně cestou domů nepočkala.Cornelii napadají samé zlé myšlenky:,,Ony si jen hrají na to,jak jsou zamilované.Žádná z nich ale opravdovou lásku nezažila.Musím jít za tím tajemným hlasem z křišťálu.Ale jak?Bez srdce Kondrakaru se nikam nedostanu." ,,Vždycky jsi věděla.že Srdce Kondrakaru by si měla střežit ty a ne Will.Jsi mnohem vyspělejší než ona!" šeptá jí hlas.
Doma je Cornelia ještě protivnější než ráno.A navíc: Lilian dostala nějakou chřipku a její teplota stále klesá.Večer si Cornelia zahrává se svými silami.Na maškarní jde ve ,,Witchovském" a když se vrátí,Lilian odvážejí do nemocnice. Cornelii vyzve hlas z přívěsku aby za ním přišla.Ukáže se,že to volá Ledová královna,která začarovala Lilian.Pokud Cornelia nepřijde,Lilian zemře.
Cornelia stvoří astrální kapku a všechno jí poví.Řekne jí,aby to za žádnou cenu neříkala Strážkyním.Potom se s pomocí Ledového květu nechá přenést do bývalé Říše tisíce řek.Teď tu vládne zlá Ledová královna. Ta jí vtiskne několik polibků a Cornelia rázem na všechno zapomene.Stane se dědičkou trůnu Ledové říše.
Na Zemi ostatní WITCH zjistí od Corneliiny astrální kapky všechno co ví.Vydají se za Věštcem a on jim poví o Říši tisíce řek a o tom,že ji ovládá Ledová královna.Lid této země se ukrývá a Věštec jim dal 5 ledových květů,aby mohli zavolat Strážkyně.Jeden z nich se ale asi dostal do špatných rukou.WITCH se rozhodnou jít zachránit Cornelii a obyvatele této země.Královna to zjistí a začne je pronásledovat na svém sněžném drakovi.Při útěku se Irma propadne do chodby,kterou se dostanou k lidu téhle země.Královny Růženka a Fialka jim vysvětlí situaci.Dovedou je k puklině v podlaze přímo pod sálem Ledové královny.WITCH poslouchají a objeví Cornelii.
Rozhodnou se jednat.Plán zní: Hay Lin rozpoutá tropickou bouři,Taranee vztyčí před trůnem ohnivou stěnu a Irma s Will popadnou Cornelii a utečou s ní do podzemí.Vyjde to,ale málem je zrabí sněžný drak,který za nimi do tunelu vyšle ledová kopí.Cornelie kamarádky nepoznává.Ony kolem ní vytvoří kruh tepla a strhnou jí Ledový květ z krku.Probere se a řekne jim,že Lilian hrozí nebezpečí.Dokud Cornelia měla Květ na krku,Lilian se nic nemělo stát.Teď jí hrozí nebezpečí.
WITCH se vydají zneškodnit Ledovou královnu a osvobodit ty,které zaklela ve studené sochy z ledu.Spojí své síly dohromady a vytvoří velké množství Ohně,čímž roztaví královnin zámek.Irma,která držela celou tu masu vody,která bývala zámkmen jí neudrží tak dlouho.Myslí si,že zničila co se dalo,ale tam,kde se její vlna přehnala se znovu zazelenala tráva a rozproudily říčky.Lidé ze Říše tisíce řek chtějí uspořádat oslavu,jenže čarodějky musí domů.Jednak aby zjistili co je s Lilian a taky předaly Věštci Královnu a jejího draka.Věštec jim poděkuje a pošle je domů.
Čarodějky se objeví u Cornelie a tam se ukáže,že Lilian už je dobře.Čarodějky se rozloučí a každá spěchá domů za svou astrální kapkou.Doma u Cornelie je všechno v nejlepším pořádku a Cornelie u sebe nechá spát Lilian,protože ta malá opička se bála,že bude poslední vzhůru.
Druhý den se čarodějky sejdou ve škole a Irma vymyslí slib.Když mají všech deset rukou propletených do jednoho chumlu,Irma řekne:,,Opakujte po mně:Ať mě kruší smuky,hádky,vždy jsou tu mé kamarádky!

Irma a Martin

24. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch

Profil Vatheka

23. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Meridian
Vathek se narodil v Mezisvětě ve vesnici Gohmor.Patří ke Galahotům(lid Meridianu).Sloužil Fobosovi a hlavně Cedrikovi.Několikrát špehoval Will a ostatní.Pomáhal organizovat přesuny lidí Meridianu na zem.Pak se ale přidal ke Calebovi.Když za ním přišla Elyon,aby propustil její rodiče,pochopil,že i ona už Fobosovi a Cedrikovi tolik nevěří.Teď je v paláci s Calebem a slouží Elyon.

Profil Erika

22. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch
Erik Lyndon
Má tmavé oči,které jsou tak hluboké….!Přátelský obličej mu lemují husté černé vlasy.
Není sice moc svalovec,ale je milý a inteligentní.Umí se bezvadně usmívat.Díky tomu si snadno získává přátele.Zná názvy všech planet,hraje skvěle basket(tak si asi taky získal sympatie Petra) a umí několik cizích jazyků.
Chodí ležérně oblečený - hlavu s módou si teda rozhodně neláme.Nejradši nosí džíny a pletené svetry.
Jeho nejlepší přítel je děda,procesor Zacharias Lyndon,který je známý astronom.Od něj se Erik naučil lásce k vesmíru..Společně žijí na Heatherfieldské observatoři.
Je šťastný,když jsou šťastní všichni okolo něho.Když ho někdo nařkne z toho co neudělal,tak je zklamaný.
Jednou o prázdninách potkal Hay Lin.No,málem ji zranil,protože ona jela na in-linech a Erik kolem ní projížděl na motorce.Řemínek její tašky se zachytil o jeho nosič.Samozřejmě upadla,a když jí Erik pomáhal na nohy,tak mu vyklopila zmrzlinu na tričko.Trapas,ale ona se mu podívala upřeně do očí a ……láska na první pohled!
První pusa?Když s Hay Lin pozoroval padající hvězdy.

19.výběh-ZEBRA GRÉVYHO

21. srpna 2006 v 8:00 | SAFIRA |  .::Mini ZOO::.

Zebra Grévyho

(Equus grevyi)

A - Grevy´s zebra
N - Grevyzebra

Třída: savci, Řád: lichokopytníci, Čeleď: zebrovití

Zeměpisné rozšíření: Afrika jižně od Sahary
vyhledávání: Afrika
Biotop: křovinaté stepi
vyhledávání: travnaté území
Potrava: tráva
vyhledávání: části rostlin
Rozměry: délka těla 250-300 cm, délka ocasu 40-75 cm, výška v kohoutku 140-160 cm, hmotnost 350-430 kg
Rozmnožování: Po 390 dnech březosti rodí samice 1 mládě, které saje asi 6 měsíců.
Věk: 25-35 let
Zajímavosti: Je největším druhem zebry, na rozdíl od ostatních druhů zeber hýká podobně jako osel. Typické jsou pro ni kulaté boltce a husté pruhování sahající až na nohy. Pojmenovaná je podle francouzského prezidenta Julese Grévyho (1882). Je zařazena v Červené knize ohrožených druhů zvířat IUCN.
Kde ho najdete: v samostatném výběhu v horní části areálu

Fotogalerie
Zebra Grévyho
Zebra Grévyho

Zebra Grévyho
Zebra Grévyho

Zebra Grévyho
Zebra Grévyho
Zdroj: http://zoopraha.cz Opravdu krásné určitě se tam podívejte

18.výběh-PANDA ČERVENÁ

20. srpna 2006 v 8:00 | SAFIRA |  .::Mini ZOO::.

Panda červená

(Ailurus fulgens)

A - Lesser panda
N - Kätzenbär

Třída: savci, Řád: šelmy (ploutvonožci), Čeleď: pandovití

Zeměpisné rozšíření: jižní Asie
vyhledávání: Asie
Biotop: horské bambusové lesy v nadmořské výšce 2000-4000 m n. m.
vyhledávání: listnatý a smíšený les, hory
Potrava: bambusové výhonky, kořínky, plody, příležitostně vejce a mláďata ptáků, drobní obratlovci, hmyz
vyhledávání: rostliny i živočichové
Rozměry: hmotnost 3-4,5 kg, délka těla 50-60 cm, délka ocasu 30-50 cm
Rozmnožování: Samice rodí po 90-150 dnech březosti 1-2, výjimečně 4 mláďata, o která se stará asi 1 rok.
Věk: Dožívá se 13 let.
Zajímavosti: V zoo je velmi náročná na náhradní potravu. Naše pandy mají rozdílné chutě: sameček Ming je zapřisáhlý vegetarián, zatímco samička Mary Carmen si dá s chutí kus masa.
Kde ho najdete: Ve výběhu u hlavního vchodu, který byl jako první vybudován v roce 1932 pro vlky. Pandy tu mají suchý kmen, který s oblibou využívají jako ložnici, zvláště v létě.

Fotogalerie
Panda červená
Panda červená

Panda červená
Panda červená

Panda červená
Panda červená
Zdroj: http://zoopraha.cz Opravdu krásné určitě se tam podívejte

17.výběh-GEPARD

19. srpna 2006 v 8:00 | SAFIRA |  .::Mini ZOO::.

Gepard

(Acinonyx Jubatus)

A - Cheetah
N - Gepard

Třída: savci, Řád: šelmy, Čeleď: kočkovité

Zeměpisné rozšíření: Afrika, Asie
vyhledávání: Afrika
Biotop: travnaté a křovinaté stepi
vyhledávání: travnaté území
Potrava: gazely a jiní menší a střední kopytníci
vyhledávání: živá kořist
Rozměry: délka těla 120-150 cm, délka ocasu 60-80 cm, výška v kohoutku 60-80 cm, hmotnost 28-65 kg
Rozmnožování: Samice rodí po 90-95 dnech březosti 1-5 mláďat, která kojí 6 měsíců. Mláďata mají na hlavě a krku bělavou hřívu.
Věk: asi 15 let
Zajímavosti: Na rozdíl od ostatních kočkovitých šelem se za svou kořistí neplíží, ale loví ji během - na krátkou vzdálenost dokáže vyvinout rychlost až 110 km/hod. K běhu je dobře přizpůsobený - jednak tvarem těla a neobyčejně pružnou páteří, jednak v dospělosti nemá zatažitelné drápy. Samci gepardů žijí samotářsky, o mláďata se stará jen samice.
Kde ho najdete: v nové expozici vedle pavilonu šelem a v horní části zoo

Fotogalerie
Gepard
Gepard

Gepard
Gepard

Gepard
Gepard

Gepard
Gepard
Zdroj: http://zoopraha.cz Opravdu krásné určitě se tam podívejte

Cornelia a Caleb

18. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch

Hay Lin a Erik

17. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch

Taranee a Nigel

16. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch

Will a Matt

15. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch

Corny 2

14. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Galerie Cornelia

Irma a Joel

13. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Kluci Witch
I Irma si už našla kluka......Už si nemusí zoufat :-))))

Sluneční znamení-význam

12. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  .::Znamení a magie::.
Termín,,sluneční znamení" znemená,že pokud jste například Blíženci,Slunce bylo v době,kdy jste se narodili-přibližně od 21.května do 21.června včetně-v úseku zvěrokruhu nazývaném Blíženci.Zjistíte,že data jednotlivých slunečních znamení se liší podle toho,kterou astrologockou knihu čtete.Většina astrologů nechce mást laiky informací,že v daný den Slunce přechází do jiného znamení ráno,odpoledne nebo večer.Je snazší předstírat,že každé znamení začíná přeně o půlnoci.Ale to není pravda.Například kromě přestupných roků Slunce v posledních několika dekádách i v současnosti opouští Berana a vtupuje do Býka někdy kolem 20.dubna.Je důležité vědět,že 20.duben pokrývá obě znamení.Jinak byste si mohli celý život myslet,že jste Býci,zatímco ve skutečnosti jste Berani.Pamatujte si,že pokud jste se narodili první nebo poslední den kteréhokoliv znamení,budete muset znát přesný čas a zeměpisnou délku i šířku svého narození,abyste posoudili,zda v tu dobu Slunce již změnilo znamení.

Hotel California-česky

11. srpna 2006 v 8:00 | Safira
HmiSvětla aut v mlze slábla, já F#z dálnice sjel,

Aza bleskem poslem ďábla, jenžE mě hnal do pekel.

GJsem jel tuhle půlnoc a Dměl všeho dost.

EmiKdyž náhle před kapotou, F#dům tu stál, jako by z té mlhy rost.Jen jsem proběhl deštěm, našel dveřní štít,

podle zvonu nad vchodem, kaple či márnice mohla to být.

Bude tam pro mě nocleh, nebo mám jít dál

tu však oslovil mě čísi hlas a ten hlas já znám.®: GZde vítá tě hotel KaliDfornia,

místo příEmijemné a ten krásný kraj,Hmi7

Gzelený přístav je hotel KaliDfornia,

levně nájemEminé, v zimně v létě F#ráj.Ta žena s rozžatou lampou, ta její pobledlá líc,

bylo jí 28-30 let, možná i víc, tak jsem šel za ní krokem,

stín jejich zad jak sálala horkem, jak dýchal z ní chlad.Najednou plno světel,stůl s jídlem a vším,

řekla kdybys snad měl chuť večeřet a neměl právě s kým.

Jsi stejný jak jsem tě znávala dávno už dřív,

nesla jsem zrovna kytky na tvůj hrob, ale ty jsi živ.

®:Tehdy byl jsem šťasten, s tou cizí ženou tam,

než řekla:" Tenhle řetěz na ruku hleď, pro štěstí ti dám.

Jsi se mnou navždy spoután, ten nesvlékneš už víc"

a tu mi svitlo - musím pryč, odtud pryč jen dešti vstříc.A tak skončil příběh, vlastně tak jsem si to přál,

však od té doby, hledám jen hotel Kalifornia dál.

Ten dům nikdo nezná, nevím možná sen či klam,

co však řetěz na mém zápěstí, kde se vzal proč ho mám.

Pokoj Elyon

10. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Galerie Elyon
Tak to je pokoj Elyon v Meridianu.Má tu balkon s výhledem na město.Když odcházela ze Země,vzala si s sebou některé své věci-plyšáky,walkmana,knížky,pastelky........Pak jí Witch k narozeninám daly něco ze svých věcí-Will žábu.Irma deníček,Taranee foťák.Cornelia kolečkové brusle a Hay Lin pastelky.

Hay Linin pokoj

9. srpna 2006 v 8:00 | Safira |  Galerie Hay Lin
Pokoj Hay Lin vypadá často jako po bitvě.V poličkách,na posteli,no prostě všude najdete marťánky,protože Hay Lin na ně věří.Na zdi má obraz,který namaloval některý z jejích příbuzných. Je tu taky paraván,ve kterém Hay Lin jednou uvidí babičku.
Tak to je Hay Linin příbytek.